برای نمایش مطالب محبوب روش‌های زیادی هستش، شما می‌تونید مطالب داغ وبلاگتون رو بر اساس بازدید‌های کلی، تعداد نظرات، براساس رای کاربران و یا روش‌های دیگه‌ای نمایش بدید، و می‌تونید برای هر کدوم از این روش‌ها دوره‌ی زمانی هم تعیین کنید، برای مثال مشخص کنید مطالبی که بیشترین بازدید رو در هفته‌ی گذشته داشتن نمایش داده بشن.

اضافه کردن مطالب محبوب بر اساس روز، هفته و ماه بر اساس بیشترین بازدید و یا بیشترین نظر

 

من برای این مورد افزونه‌ی خیلی خوب، پیشرفته و انعطاف‌پذیر WordPress Popular Posts رو پیشنهاد می‌کنم که احتمالاً بهترین گزینه برای این کار هستش.
به کمک این افزونه شما گزینه‌های زیادی برای سفارشی‌کردن نحوه‌ی نمایش مطالب محبوبتون دارید، می‌تونید مشخص کنید اسم نویسنده، تعداد بازدید، تعداد نظر، تاریخ ارسال پست، خلاصه‌ی مطلب و تیتر به صورت خلاصه شده نمایش داده بشه یا نه، به همراه یک‌سری تنضیمات پیشرفته‌تر.
این افزونه رو هم نصب کنید.

نکته: پر واضح هستش که می‌تونید از افزونه‌های دیگه‌ای استفاده کنید و ابزارک اون افزونه‌ها رو در قسمت تب‌ها نمایش بدید.

خب الان افزونه‌هایی رو که نیاز داشتیم رو نصب کردید و فقط مونده نمایش دادن مطالب محبوب.

نمایش دادن مطالب محبوب از طریق تب‌ها در سایدبار

 

برای این مرحله از داشبورد وردپرس به قسمت نمایش » ابزارک‌ها برید. اگر دقت کنید می‌بینید به قسمت سمت راست یه قسمت برای قرار دادن ابزارک‌ها به اسم Tabber Tabs Widget اضافه شده، و البته ابزارک‌هایی هم در سمت چپ صفحه (یکیش Popular Posts و دومی هم Tabber Tabs Widget هستش) اضافه شده.

خب احتمالاً از اسم ابزارک‌ها حدس زدید که به چه دردی می‌خورن، من هم یه توضیح کوتاه اضافه می‌کنم برای درک بهتر و کار تمام.

به قسمت شماره یک از تصویر بالا دقت کنید؛ این قسمت برای تعریف کردن تعداد تب‌های مورد نیاز هستش، چون قرار هستش ما مطالب محبوب رو (براساس: روز، هفته، ماه، سال و یا حتی دوسالان و بیشتر) نمایش بدیم در این قسمت چهار بار ابزارک Popular Posts (شماره دو از تصویر بالا) رو قرار می‌دیم و هر کدومش رو برای زمان خاصی تنظیم می‌کنیم.

یکیش رو برای مطالب محبوب روزانه، یکی دیگش رو برای مطالب محبوب هفتگی و به همین ترتیب چهار قسمت مربوطه رو تعریف می‌کنیم.

و حالا در مرحله‌ی آخر، ابزارک Tabber Tabs Widget رو که در سمت چپ قرار داره (شماره سه از تصویر بالا) رو در هر قست از پوسته که خواستید قرار می‌دید، این ابزارک تب‌های شما رو به دو شکل مختلف نمایش میده که هر کدوم رو که بیشتر می‌پسندید و با پوسته‌ی شما همخوانی بیشتری داره رو انتخاب کنید و تنضیمات رو ذخیره کنید.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.