شرکت ایسوس اولین مانیتور سه بعدی خود را که از پنل IPS بهره می‌برد به بازار ارائه کرد.

اما مهم‌ترین نکته‌ای که بیش از دیگر موارد می‌تواند توجه بسیاری از کاربران علاقه‌مند به بازی‌های سه بعدی را در این محصول به خود جلب کند استفاده از فناوری کاربردی و در عین حال کارآمد FPR است.

با وجود این فناوری کاربر دیگر نیازی به استفاده از عینک‌های گران قیمت Active Shutter ندارد و تنها با استفاده از عینک‌های ساده Passive که در کل دارای دو تلق ساده نصب شده روی یک فریم پلاستیکی است می‌تواند تصاویر سه بعدی را مشاهده کند.

در این فناوری تصاویر سه بعدی به صورت دو تصویر جدا برای چشم چپ و راست نمایش داده می‌شود که در این حالت عینک غیرفعال موجود ارائه شده می‌تواند با فیلتر کردن بعضی از فریم‌ها و نمایش فریم‌های منطقی حالتی را برای مغز کاربر به وجود آورد که در ان تصویر داری پرسپکتیو هستند.

در کل با این روش کاربر دیگر مشکلی از بابت سوزش چشم نخواهد داشت و در هر زمانی می‌تواند از این فناوری استفاده کند.

این محصول ۲۳ اینچی بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط شرکت ایسوس دارای نسبت کنتراست متغیر ۸۰۰۰۰۰۰۰ به یک است و از فناوری انحصاری ایسوس به نام exclusive Splendid برای بهینه‌سازی تصاویر استفاده می‌کند.

ایسوس در این صفحه نمایش از دو بلندگوی سه واتی استفاده کرده است که قادر است صدا‌های منتقل شده توسط رابط HDMI را با کیفیت مناسب پخش کند. اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی این صفحه نمایش که برای گرافیست‌ها بسیار مهم است زاویه دید عمودی بسیار خوب آن است که این موضوع باعث می‌شود در هر زاویه‌ای رنگ نمایش داده شده در محدود واقعی دید انسان قرار گیرد و رنگ بر اساس تغییر زاویه تغییر نکند.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.