در مورد پاسکال :

نرم افزارها توسط زبان های برنامه نویسی نوشته میشوند.زبانهای برنامه نویسی یک سیستم ارتباطی هستند که توسط آنها میتوان دستورات لازم را به ماشین انتقال داد.
هر زبان برنامه نویسی به مجموعه ای از علایم, قواعد و دستورالعملها گفته میشود که امکان ارتباط با کامپیوتر را جهت بیان کاری یا حل مسئله ای فراهم میکند.

زبانهای مختلفی موجود هست که هر کدام خواص مختلفی دارند.در حالت کلی زبان های برنامه نویسی را به سه دسته زیر تقسیم بندی میکنند::
۱- زبان های سطح بالا
۲- زبان های سطح پایین
۳- زبان های سطح میانی

زبان های سطح بالا به زبانهایی گفته میشود که به زبان گفتار نزدیک باشند.درک چنین زبان هایی بسیار راحت میباشد.تولید زبان های سطح بالا از اواسط ۱۹۵۰ آغاز گردید.متداولترین زبانهای سطح بالا عبارتنداز::
cobol , pl/1 , Basic , Pascal , Fortran , ……

زبان های سطح بال برای اجرا شدن در کامپیوتر نیاز به یک مترجم برای تبدیل زبان سطح بالا به زبان ماشین میباشند.این نرم افزار را کامپایلر (compiler)می نامند که هر زبان برای خود کامپایلر خاص خود را دارد.
کار اصلی زبان های برنامه نویسی نوشتن برنامه میباشد.یک برنامه مجموعه ای از دستورالعملهای زبان را در خود دارد.

زبانهای سطح پایین زبانهایی هستند که به زبان ماشین نزدیک ترند و کار کردن با آنها براحتی و سادگی زبانهای سطح بالا نیست ولی به علت نزدیکی به سخت افزار ماشین ,برنامه های نوشته شده با این زبان از سرعت بالایی در زمان اجرا برخوردارند. اسمبلی یکی از انواع زبان هایسطح پایین میباشد هر ماشین با توجه به نوع سخت افزار زبان اسمبلی مخصوص به خود را دارد.
زبان های سطح میانی زبان هایی مابین زبان هایسطح بال و پایین میباشند و مانند زبان های سطح بالا نیاز به کامپایلر برای ترجمه دارند.

آمورش برنامه را می توانید به صورت کامل در قالب پاور پوینت از لینک زیر دریافت کنید.

pascal

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.