حالا وقت آن رسیده که در مورد ابزاری بدانید که توسط گوگل تهیه شده است. شاید بارها مشاهده کردید اما هیچ وقت سراغ آن نرفتید. بگذارید خلاصه بگویم ، تابه حال شده در گوگل نام و نام خانوادگی خود را یا اسم مستعار ویژه خودتان را جستجو کنید؟ به چه نتایجی دست یافتید؟ چه تعداد نتیجه پیدا شد؟ چه کسی این همه متن در مورد شما نوشته است؟ آیا امکان دارد از اینها اطلاع پیدا کنید؟ چه کسانی دنبال یافتن پاسخ این همه سوال هستند؟

همه اینها سوالاتی هست که قرار است با معرفی این ابزار کوچک به آنها پاسخ داده شود.

داشبورد یا به عبارتی صفحه ای که تمام اشتراک های شما به سرویس های گوگل را نمایان می سازد و میتوانید آنها را مدیریت کنید. در قسمتی از این صفحه شما عبارت Me on the Web را می بینید که همانطور که از آن بر می آید پیوند هایی در این قسمت درج شده که مربوط به حساب شما در وب است.

 

در تصویر فوق مشاهده می کنید عبارت Set up search alerts for your data انتخاب شده و پس زمینه ی آن به رنگ خاکستری در آمده است. این پیوند همان ابزار کارآمدی خواهد بود که شما را در یافتن صفحاتی که در موردتان می نویسند کمک می کند.

با یک کلیک بر روی آن برای شما بصورت پنجره باز شونده یا به اصطلاح پاپ آپ (به انگلیسی: pop-up) پنجره ای تحت عنوان Manage personal alerts گشوده خواهد شد که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده کردید ، کنار نام ، آدرس پست الکترونیکی ، و موارد دیگر که برای این گزینه یک فیلد متن خالی قرار داده است. کافیست داخل مربع کنار هر گزینه را پر کرده و دگمه Save را کلیک کنید.

 

نویسنده: علیرضا اسکندرپور شوفری

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.