حال امروز گوگل رسما اعلام نموده که از نسخه ۳۳ کروم به بعد اجازه نصب افزونه‌های متفرقه را به کاربر نخواهد داد و از این رو، نصب افزونه تنها از طریق خود فروشگاه Chrome Web Store میسر خواهد بود. این موضوع باعث امنیت بیشتر کاربران و ممانعت از نصب بدافزارها بر روی کامپیوتر کاربر می‌شود، اما برخی از افزونه‌های مفید و با استفاده از آن می‌توانستیم نرم‌افزارهای اندرویدی را از طریق وب دانلود کنیم، دیگر در کروم به راحتی نصب نخواهند شد.

به هر حال گوگل باید اجازه نصب افزونه‌های متفرقه را به توسعه دهندگان نرم‌افزارهای تحت این پلتفرم بدهد. گوگل در بخش پرسش و پاسخ مربوط به توسعه دهندگان اینگونه نوشته است:

  • کاربران تنها می‌توانند افزونه‌های موجود در وب‌استور را دریافت و نصب کنند، مگر اینکه حالت Developer Mode فعال شده باشد.
  • افزونه‌هایی که پیش‌تر از منابع متفرقه دریافت و بر روی مرورگر نصب شده‌اند، غیر فعال خواهند شد و کاربر قادر به فعال نمودن آن‌ها نخواهد بود،‌ مگر اینکه آن‌ها را در حالت Developer Mode نصب نموده باشد.

گوگل اولین بار در نوامبر گذاشته اعلام نمود که قصد دارد چنین سیاستی را برای نرم‌افزارهای تحت کروم اعمال کند، اما وقتی نسخه آزمایشی کروم ۳۳ را ماه گذشته منتشر نمود، سیاست جدید را در آن اعمال کرد. انتظار می‌رود نسخه ۳۳ کروم در ماه آینده رسما منتشر گردد.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.