شرک ناتی داگ دیگر خودش را در صنعت بازی های رایانه ای و در میان بازیبازان ثابت کرده است.از سری محبوب Crash Bandicoot گرفته تا Jak and Daxter ، Uncharted و در نهایت بازیThe Last of Us همه عنوان های موفقی هستند که این شرکت توانسته برای طرفدارانش به ارمغان بیاورد.ساخته ی آخر این شرکت موفق شد داستانی دل نشین با روایتی زیبا،گرافیکی چشم نواز،موسیقی شنیدنی و درنهایت گیم پلی ای هیجان انگیز را رقم بزند که نتیجه ی تلاش خود را با نظر مساعد منتقدین و کسب تعداد بیشترین جوایز GoTY در سال ۲۰۱۳ را گرفت. اکنون سازندگان بازی TLoU یعنی Bruce Straley و Neil Druckmann برای دوستداران این سری DLC ای داستانی به نام Left Behind را منتشر کرده اند تا بتوانند بار دیگر هواداران این بازی را به وجد آورند.

14

آخرالزمان از نگاهی دیگر

داستان بازی شامل دو برهه ی زمانی می شود.یکی از آن ها درباره ی وقایع قبل بازی است و دیگری مربوط به اتفاقات پایان فصل پاییز و اول فصل زمستان در بازی اصلی می باشد. وقایع قبل بازی که بخش عمده ای از داستان DLC را در بر می گیرد رابطه ی دو دوست با نام های Elie و Riley را نشان می دهد. در این DLC شخصیت اصلی داستان Elie می باشد و شما کنترل او را در اختیار دارید.در طول بازی TLoU بازیباز به خوبی با شخصیت Elie رابطه برقرار کرده است و او را به خوبی می شناسد اما ممکن است با شخصیت دیگر یعنی Riley آشنایی نداشته باشد.اگر کامیک های The Last of Us American Dream را مطالعه کنید کمی بیشتر با شخصیت Riley آشنا خواهید شد.(البته در بخش های پایانی بازی اصلی Elie اشاره کوچکی به داشتن دوستی به نام Riley در شهر بوستون می کند)او دختر جوانی است که علاقه ی بسیار زیاد به گروه Firefly (فایرفلای)دارد حتی به علت علاقه اش به این گروه سعی میکند لباس هایش را هم مثل مارلین،رهبر گروه Firefly،بپوشد.وی از مدرسه نظامی که خودش و Elie در آن بودند فرار میکند و در این DLC عضو گروه فایرفلای ها هم شده است.در این بازی رابطه ی دوستانه بسیار زیبا و احساسی Elie و Riley را به بهترین صورت ممکن مشاهده می کنید. کسانی که نسخه ی اصلی بازی را تمام کرده اند حتماً شوخی ها و جک هایی که Elie برای Joel تعریف می کرد را شنیده اند اکنون به علت حس دوستانه ی این دو فرد این شوخی ها از جانب هر دو طرف بیشتر شده و در بسیاری از صحنه های بازی دیده می شود که باعث خنده ی آن دو هم می شود.یکی از زیبا ترین مراحل Left Behind در قسمتی است که دو شخصیت بازی به شهر بازی می روند و از همان دستگاه های خراب شده شهر بازی نهایت لذت را می برند و سعی میکنند لحظات خود را به خوبی پشت سر بگذارنند. نیمه ی دیگر داستان مربوط به پس از زخمی شدن Joel می شود.در این قسمت نشان می دهد که چگونه Elie به تنهایی تلاش می کند تا بتواند Joel را نجات دهد و به او کمک کند، که در این راه او با مشکلاتی هم رو به رو می شود. شخصیت پردازی کارکتر های بازی بسیار خوب می باشد و علاوه بر آن اتفاقات داستان می تواند برخی از پرسش های درون ذهن بازیباز در نسخه اصلی در رابطه با Elie را بر طرف کند. می توان به جرئت گفت که داستان این DLC از خود بازی چیزی کمتر ندارد و حتی در قسمت هایی بهتر هم می شود و در نهایت با پایانی زیبا بازیباز را شگفت زده می کند.Left Behind نشان می دهد که تمرکز اصلی ناتی داگ از ساخت این بسته ی الحاقی ارائه ی یک داستان زیبا برای طرفداران بازی می باشد.

14.1

تکاملی از جنس ناتی داگ

گیم پلی بازی آن قدر با نسخه ی اصلی تفاوت نکرده است اما به علت وجود دو شخصیت Elie و Riley طبیعی است که مبارزات بازی کاهش یابد.حتی می توان گفت که مبارزه با دشمنان در قسمت اتفاقات قبل بازی اصلی وجود ندارد و درگیری ها و چالش های دشوار بازی بیشتر در بخش دیگر داستانی می باشد.البته سازندگان سعی کرده اند بازیباز را در بخش وقایع قبل از بازی اصلی بیشتر با داستان زیبا و بازی ها و مسابقاتی که دو شخصیت داستان با خود میگذارند سرگرم کند. از طریق این سرگرمی های بین دو شخصیت بازی که در صحنه های مختلفی دیده می شود می توانید رابطه ی دوستانه ی Elie و Riley را بیشتر درک کنید.
تنها نکته ی مثبت جدیدی که در گیم پلی Left Behind دیده می شود،این است که شما می توانید دشمنانی که مبتلا به ویروس شده اند مثل Clicker ها و… را با Hunter ها به دعوا بیاندازید!برای مثال در مکان هایی که هر دوی آن ها وجود دارند شما میتوانید با ایجا صدا مثل شکاندن یک بطری و یا یک آجر آن ها را متوجه یکدیگر بکنید و شما خودتان نظاره گر درگیری آن ها باشید. خوشبختانه کمبود مبارزات باعث آسانی بازی نشده است،مخصوصاً دشمنان در درجه ی سختی Hard به بالا می توانند برای Elie که اسلحه های کمتر و حتی ضعیف تری نسبت به Joel دارد و با توجه به سنش در نبرد های نزدیک و رو به رو ضعیف تر است دردسر ساز باشند و شما را به چالش بکشد. یکی از نکات ضعف Left Behind کوتاه بودن زیاد گیم پلی آن می باشد به صورتی که در درجه های سختی بالاتر حدود ۲-۳ ساعت و شاید کمی بیشتر گیم پلی داشته باشد.البته به دلیل این که Left Behind فقط یک DLC است شاید این مدت زمان برای بازی مناسب باشد ولی در هر صورت کوتاه بودن بازی و ترک کردن زود هنگام بازی برای شما می تواند کمی ناراحت کننده باشد،همچنین قسمتی زیادی از بازی هم مربوط به Cut scene ها می شود.
سازندگان برای این مشکل با قرار دادن آیتم های مختلف و زیبا در گیم پلی بازی موجب شده اند که این کوتاه بودن را کمتر احساس کنید.

14.2

آرامشی از عمق ترس

موسیقی Left Behind همچون نسخه ی اصلی بازی The Last of Us بسیار زیبا است.آقای Gustavo Santaolalla برای ساخت موسیقی این DLC آثار جدید و دل نشینی را آماده کرده است که بازیباز را درون حس بازی غرق می کند و آرامش خاصی به او می دهد.اوج این موسیقی های زیبا در ترک Left Behind Together می باشد که مربوط به بخش پایانی بازی و تیتراژ آخر بازی است که در آن موقع قابل توصیف نیست و بازیباز را به وجد می آورد. صداگذاری شخصیت ها هم در بازی به خوبی کار شده است و حس شخصیت ها به خوبی به بیننده داده می شود.صداگذاری شخصیت Elie را همچون نسخه اصلی بازی Ashley Janson بر عهده دارد و صداگذاری Riley هم بر عهده ی Yaani King می باشد.

14.3

وقتی واقعیت کم می آورد

با توجه به شاهکار های گرافیکی شرکت ناتی داگ در نسل هفتم کنسول های خانگی دور از انتظار نبود که این شرکت به وسیله ی بازی TLoU بار دیگر قدرت گرافیک بازی هایش را نشان بدهد.Left Behind از نظر گرافیک و جلوه های ویژه حتی بهتر از نسخه اصلی است،بدون شک چنین گرافیکی بر روی کنسول های نسل هفتم شما را حیرت زده خواهد کرد.
لبه های اشیا و محیط بازی عالی کار شده اند.همچنین محیط های بازی بسیار زیبا و پویا کار شده اند به صورتی که بازیباز از دیدن آن ها نهایت لذت را می برد.
رنگ بندی محیط بازی Left Behind فوق العاده کار شده است و بازی از رنگ های تیره و تاریک The Last of Us به رنگ های روشن و شادتر روی آورده است تا شاید جو شخصیت ها و بازی سازگاری بیشتری داشته باشد.
در نهایت در مورد گرافیک Left Behind می توان گفت که از هر نظر عالی کار شده است و توانسته اندک ضعف های نسخه اصلی بازی را برطرف کند و نهایت قدرت PS3 را نشان دهد.گرافیک بازی به قدری بالا است که شاید بتوان با عنوان های نسل بعدی هم آن را مقایسه کرد.

left behind

به جرئت می توان گفت که Left Behind از آن جمله DLC هایی است که می تواند لذت یک بازی کامل را برای طرفدارانش فراهم کند.شرکت ناتی داگ این بار خودش را با یک DLC ثابت کرد و نشان داد که چگونه می تواند از یک DLC عنوانی بسازد که بازیباز را با داستان خارق العاده اش سرگرم خود کند و شاهکار قبلی(بازی TLoU) را تکمیل کند.اگر PS3 و بازی The Last of Us را دارید عجله کنید و هر چه سریع تر Left Behind را تهیه کنید.مطمئن باشید که سازندگان بازی به همراه شخصیت های آن Elie و Riley در این بازی شما را از تصمیم تان پشیمان نخواهند کرد.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.