تاذعاه

دو شرکت گوگل و LG در حال همکاری برای تولید ساعت هوشمند هستند و قرار است آن را تا ماه ژوئن سال جاری به بازار معرفی کنند.

به گزارش سرویس سخت افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، شرکت گوگل در نظر دارد تا اطلاعاتی را در مورد مشخصات فنی و نرم افزاری این ساعت هوشمند و سیستم عامل مخصوص آن در ماه مارس منتشر کند. بنا به اعلام یک منبع آگاه این ساعت هوشمند در ماه ژوئن سال جاری و در کنفرانس گوگل در این ماه معرفی خواهد شد.

این ساعت هوشمند طراحی شبیه نکسوس داشته که نرم افزار آن توسط خود گوگل طراحی شده و سخت افزار آن نیز به طرف دیگر که در این مورد شرکت LG خواهد بود سپرده شده است.

پیشتر گوگل و LG در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند نکسوس ۴ و نکسوس ۵ همکاری موفقی را تجربه کرده اند. گوگل جدیدترین شرکتی است که در زمینه تولید ساعت های هوشمند وارد عرصه شده است اما از لحاظ آماری تا کنون ساعت‌های هوشمند فروش موفقی را در بازار نداشته‌اند.

یکی از عللی که گوگل به این صنعت روی آورده است بازار ۱۹ میلیارد دلاری برای تجهیزات هوشمند مچی تا سال ۲۰۱۸ است که توسط شرکت جونیپر ریسرچ پیش بینی شده است.

در حال حاضر ساعت‌های هوشمند از فروش قابل توجهی در بازار برخوردار نیستند. مشتریان اینگونه تجهیزات هوشمند همواره از بزرگ بودن، یا ناکافی بودن امکانات آنها و اینکه تنها از آنها به عنوان یک عامل زیبایی در پوشش خود استفاده می‌کنند گله‌مند هستند.

باید دید که با ورود ساعت هوشمند مچی گوگل و امکاناتی که برای کاربران فراهم می‌کند آیا این وسیله هوشمند همچنان در بازار کم طرفدار خواهد بود یا فروش آن سیری صعودی را در پیش خواهد گرفت.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.