تهران- ایرنا- معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی گفت: با ایجاد اتحاد کاری بین این شورا و مرکز ملی فضای مجازی قرار است وظیفه تولید محتوا به شورای عالی اطلاع رسانی سپرده شود.

e4292d6ed6cd49fbb01d58fc76be936f

بهروز مینایی در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: اکنون کمیسیون محتوایی که درمرکز ملی فضای مجازی ایجاد شده است با برنامه هایی که در زمینه هایی مانند ˈخط و زبان فارسیˈ ارایه کرده اند می تواند تحولی در وب فارسی ایجاد کند.

وی افزود: این امر قرار است در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه بودجه سال ۹۲ بودجه شورای عالی اطلاع رسانی صفر شده بود افزود: صفر شدن بودجه در بسیاری از حوزه های تولید محتوا لطمه جدی به پروژه های کلیدی این حوزه زده است.

به گفته مینایی قرار است برای رفع این مشکل، شورای عالی اطلاع رسانی در سال ۹۳ با اتصال به شورای عالی فضای مجازی بودجه هایی را دریافت کند.

مینایی اظهار داشت: براساس مصوبات مطرح شده در ایجاد شبکه ملی اطلاعات بسیاری از شرکت های isp و pap ها باید سوبسیدی را به بخش تولید محتوا ارایه کنند. در صورت اجرای چنین مصوباتی دغدغه تامین منابع مالی برای تولید محتوایی را نخواهیم داشت.

آی اس پی ISP برگرفته از کلمه Internet Servise Provider یعنی فراهم کننده خدمات اینترنتی است. این مراکز ، خدمات متعددی نظیر پست الکترونیکی و دستیابی به اینترنت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . در زمان انتخاب یک ISP می بایست فاکتورهای متعددی را بررسی کرد . امنیت ، نوع و کیفیت سرویس های ارائه شده و قیمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب یک ISP است.

PAP مخفف عبارت Private Access Provider است و منظور از آن تامین کننده ارتباطات خصوصی است. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تعدادی از شرکتهای خصوصی مجوز داده است تا با استفاده از شبکه فیبر نوری شرکتهای مخابرات استانی به ایجاد شبکه ارتباطی پرسرعت برای کاربران بپردازند.

این شرکت ها با نصب تجهیزات لازم، ارتباطات سیمی یا بی سیم را برای کاربران تامین و با استفاده از چنین بستری امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت را فراهم می کنند. همچنین از این شبکه می توان برای ایجاد اینترنت های داخلی، شبکه های سازمانی و بین سازمانی و راه اندازی راهکارهای جامع الکترونیکی استفاده کرد. به عبارت دیگر شرکتهای PAP می توانند با ایجاد این بستر قوی و مناسب محیطی را آماده کنند که اطلاعات و خدمات مختلف الکترونیکی به راحتی و با سرعت مناسب در اختیار کاربران قرار گیر

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.