ایتنا- واتس آپ می‌گوید پیغام‌های کاربرانش را ذخیره نمی‌کند اما کارشناسان نگران آسیب‌پذیری‌های موجود در این اپلیکیشن هستند.
Mihanstar.com-ettelaat-tamas

خرید جدید شرکت فیس بوک نگرانی متخصصان امنیتی را به همراه داشته است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت فیس بوک چند روز گذشته از خرید اپلیکیشن واتس‌اپ به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار خبر داد و این خرید گران قیمت علاوه بر تحسین‌ها با انتقادهای امنیتی نیز روبرو بوده است.

واتس‌اپ در وب‌سایت خود اعلام کرده است که ارتباط بین دو تلفن همراه هوشمند از طریق این اپلیکیشن کاملا ایمن است زیرا تمامی اطلاعات در این سرویس کدگذاری شده است.

واتس‌اپ در همین حال به کاربران خود هشدار داده است که هنگام استفاده از این خدمات مراقب باشند زیرا ممکن است دستگاه گیرنده پیام ایمن نباشد، این در حالی است که واتس‌اپ تاکید کرده است که به هیچ عنوان پیام‌های کاربران را ذخیره نمی‌کند.

اطمینان‌های واتس‌ اپ در حالی صورت می‌گیرد که متخصصان امنیتی معتقد هستند که ممکن است در سیستم واتس‌ اپ آسیب‌پذیری‌هایی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاول جوارگو، متخصص امنیتی شرکت Praetorian در وبلاگ خود در این خصوص گفت: امنیت واتس‌اپ و کدگذاری در این اپلیکیشن ایده‌آل نیست و در بخش SSL ایراداتی وجود دارد.

در همین حال یک کمیسیونر اطلاعات در آلمان اظهار کرد: خرید جدید فیس بوک نگرانی‌های امنیتی جدی را به همراه داشته است و واتس‌اپ از قوانین حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا پیروی نمی‌کند.

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.