اگر چه ویندوز ۸ نسبت به ویندوز ۷ امکانات زیادی داشته اما در بعضی قسمت ها کمبودهایی هم دارد! که اگر تا به حال با ویندوز ۸ کار کرده باشید حتما متوجه آنها شده اید؛ مانند منوی استارت، ویندوز مدیا سنتر، رابط گرافیکی Aero (توی ویندوز ۷ پنجره ها شیشه ای هستند) و تغییر صدای Logoff، Logon و Unlock ! در واقع در ویندوز ۸ شما امکان تغییر این صداها را ندارید. در حالی که در ویندوز ۷ شما می توانستید همه ی صداها را ویرایش کنید. در این مطلب نحوه ی تغییر صداها در ویندوز ۸ را آموزش داده ام.

 

کلیدهای Win+R را بزنید تا پنجره ی Run باز شود. حال تایپ کنید regedit

آموزش تغییر صدای Logon، Logoff و Unlock در ویندوز 8

 

در پنجره ی باز شده به مسیر زیر بروید.

همان طور که در تصویر زیر می بینید در سمت چپ پنجره در پوشه ی EventLables پوشه های زیادی وجود دارد. در پایین این پوشه ها سه پوشه ی Windows logoff، Windows logon و Windows unlock را پیدا کرده و روی پوشه ی یکی از آن ها کلیک کنید.

آموزش تغییر صدای Logon، Logoff و Unlock در ویندوز 8

حال در سمت راست روی گزینه ی ExcludeFromCPL دوبار کلیک کنید. می بینید که پنجره ی کوچکی باز می شود که مقدار Value data ی آن ۱ می باشد که باید آن را به ۰ تغییر دهید. بعد OK کنید.

آموزش تغییر صدای Logon، Logoff و Unlock در ویندوز 8

و بعد همین مرحله را برای دو پوشه ی دیگر هم انجام دهید تا در پایان مقدار Value data در کلید ExcludeFromCPL در هر سه پوشه ی Windows logoff، Windows logon و Windows unlock از ۱ به ۰ تغییر کرده باشد.

وقتی که تمام تغییرات را انجام دادید به تنظیمات صدا در کنترل پنل بروید. همان طور که می بینید حال می توانید صدای logoff، logon و unlock را تغییر دهید.

آموزش تغییر صدای Logon، Logoff و Unlock در ویندوز 8

درباره نویسنده

محمد کرمانی هستم برنامه نویس و طراح وب سایت

دیدگاه خود را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.